V rámci festivalu Den poezie se v Lidické galerii uskutečnil jedinečný program v sobotu 24.11.2018 

Čtyřicet dětí z naší školy ve věku od šesti do jedenácti let, představilo svoji poetickou a prozaickou tvorbu, doplněnou vlastními ilustracemi. Část malých autorů se nenechala zaskočit zcela zaplněným hledištěm a odhodlaně přednesla ukázky svých prvotin. Nešlo o to, ničeho se nebát. To ani nebylo možné. Šlo o to, zkusit si svůj strach ovládnout a nenechat se jím zaskočit. To se podařilo a sálem zazněla řada povedených textů. Zpěvem podpořil a doplnil program dětský soubor Hříbátka. Vystoupili také velice milí hosté programu z konzervatoře Praha. Houslistka Gabriela Barillová a akordeonista Filip Kratochvíl, přednesli společně skladby od Alfreda Schnittkeho a Gorki Hermosi. Připravili tak úžasný zážitek všem přítomným. Naprostá většina dětí pak prvně v životě sledovala křest své knihy, která se jmenuje: "Letos je nás víc, nebojme se vlka nic!" Aby se pěkně četla, přinášela potěšení a radost, to jí popřáli dva kmotři. Laskavými slovy promlouvala první kmotřička, paní Mgr. Jarmila Hannah Čermáková, literátka, dramatička a básnířka, autorka básní, ale i pohádek. Z její knihy "Pindralko a třináct měsíců", kterou přítomným dětem darovala, si budou ve škole předčítat celý prosinec. Kmotrem se stal pan prof. Ladislav Horák, dlouholetý zástupce ředitele konzervatoře v Praze, světoznámý hudebník a špičkový akordeonista. Svými vtipnými básněmi potěšil nejen děti, ale především dospělé posluchače. Přejme dětem, aby se jim tvoření stále dařilo a s radostí se vracely ke všem svým zálibám.

Vedení školy velice děkuje paní Anně Holeyšovské, vedoucí vychovatelce za organizaci sobotní akce, která se v naší škole uskutečnila již druhým rokem. Byli bychom rádi, kdyby se "Den poezie" stal v naší škole tradicí.