Spolupráce se ZŠ v Řecku

Vlajka

Naše škola navázala spolupráci se základní školou v řeckém městě Distomo. Obec Distomo má podobě smutnou historii z 2. světové války jako obec Lidice.

Záměrem je spolupráce na základě partnerských škol, navázání úzkého kontaktu s touto školou, propojit děti z obou škol a vzájemné získávání informací o životě v našich školách a zemích.  Děti by se naučily komunikovat s podobně starými kamarády z jiné země, procvičovaly by si znalost anglického jazyku a celý tento projekt by postupně, pokud bude oboustranný zájem, směřoval k budoucím výměnným pobytům dětí z našich škol.

Distomo se nachází na západním úpatí hory Helicon, zhruba 5 km severně od pobřeží Korintského zálivu. Rozlohou je Distomo podobné naší obci a počet obyvatel jsou necelé čtyři tisíce. Smutné události, které se v obci staly během 2. světové války, se odehrály  10. června 1944 a rozsahem a krutostí byly stejné jako v obci Lidice.

Datum vložení: 28. 3. 2024 20:54
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2024 20:12
Autor: Správce Webu